Zabezpieczenia antykorozyjne

Nowoczesne systemy antykorozyjne powinny odznaczać się trwałością, ekologicznością, a także ich zastosowanie nie powinno generować dodatkowych kosztów.

Zabezpieczenie antykorozyjne – co to są środki antykorozyjne

Środki antykorozyjne to nic innego jak substancje, które zapobiegają procesom rozkładu metali i innych materiałów, czyli potocznie znanej korozji, a ta występuje między innymi w przypadku kiedy dochodzi do kontaktu materiału (metalu) z wodą.

Koszty wynikające z powstawania rdzy mogą być bardzo duże, a według Światowej Organizacji Korozji wynoszą nawet do 4% PKB wszystkich krajów uprzemysłowionych.

Zjawisku korozji można przeciwdziałać jedynie przez zastosowanie odpowiednich inhibitorów korozji, które chronią przed szkodliwym działaniem przez bardzo długi czas.

W zależności od środowiska, w którym znajduje się przedmiot, stosuje się różne rodzaje środków antykorozyjnych, na przykład środki smarne, które mogą służyć jako przemysłowy środek antykorozyjny. Niezależnie od tego, jaki środek antykorozyjny został użyty, czy to olej antykorozyjny, smar antykorozyjny, pasta lakier lub farba, to dla ochrony przed korozją istotne jest, by za pomocą tych środków trwale oddzielić chroniony element od otaczającego go niekorzystnego wpływu otoczenia.

Trzeba zaznaczyć, że korozja nie tylko skraca życie elementów, ale może doprowadzić do przestojów w produkcji, a co za tym idzie do wysokich kosztów naprawy lub konserwacji urządzeń. Wybierając odpowiedni środek antykorozyjny, który spełni wasze wymagania, firma Excor https://www.excor.pl/ wesprze Waszą firmę w skutecznym zapobieganiu szkodom powstałym na skutek korozji. Jednak żeby takie wsparcie miało miejsce, trzeba uwzględnić również wszystkie inne wymagania takie jak temperatury czy obciążenia mechaniczne.

Popularne tagi: zabezpieczenie antykorozyjnefolia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjnypapier antykorozyjnysmar antykorozyjnypapier VCIfolia VCIworki VCIantykorozja

 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
zabezpieczenie antykorozyjne

Dojazd: