Zabezpieczenia antykorozyjne VCI

Transport ponadgabarytowych ładunków wiąże się z koniecznością zabezpieczenia ich przed działaniem szkodliwych czynników powodujących korozję. Do profesjonalnego zabezpieczania antykorozyjnego wykorzystuje się takie materiały jak papier VCI lub folia VCI, które stworzono specjalnie po to, by nie dopuścić do wystąpienia korozji. Warto zaznaczyć, że VCI to najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne, jakie jest dostępne na rynku.

 

Zabezpieczenia antykorozyjne VCI – co to jest VCI

 

VCI to lotny inhibitor korozji. Metoda ta opiera się na odparowywaniu inhibitorów z foliowej lub papierowej powierzchni w celu zabezpieczenia metali przed korozją. Odparowane inhibitory ochraniają metal poprzez wypełnianie cząsteczkami wolnej przestrzeni między opakowaniem a metalowym przedmiotem. Zabezpieczony w ten sposób ładunek (papierem lub folią VCI) można magazynować nawet do 2 lat, bez ryzyka wystąpienia procesu korozji. Co istotne, cząsteczki VCI są niewidoczne i niewyczuwalne, dlatego po odpakowaniu ładunku nie ma konieczności czyszczenia metalu z resztek VCI, ponieważ nadaje się on do użytku bezpośrednio po odpakowaniu. Główną zaletą lotnych inhibitorów korozji jest ich umiejętność dotarcia do trudno dostępnych miejsc, których nie ma możliwości zabezpieczyć w inny sposób. Metoda lotnych inhibitorów korozji chętnie jest wykorzystywana w pakowaniu ładunków ponadgabarytowych, których magazynowanie oraz transport może zająć nawet kilka miesięcy. Natomiast dzięki zastosowaniu folii bądź papieru VCI mamy pewność, że nie dojdzie do zjawiska korozji, a nasz ładunek będzie bezpieczny i taki dotrze do celu.

 

Popularne tagi: opakowania antykorozyjneprodukty antykorozyjneochrona metali przed korozjąochrona antykorozyjnazabezpieczenie przed korozjąochrona przed korozjąśrodek antykorozyjnyśrodki antykorozyjnezabezpieczenie antykorozyjne , antykorozja

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
zabezpieczenie antykorozyjne

Dojazd: