Papier antykorozyjny VCI jako najlepsza ochrona przed korozją

Papier antykorozyjny to najpopularniejszy materiał opakowaniowy, który zawiera lotne inhibitory korozji, czyli VCI. Wykorzystywany jest do zabezpieczania metalowych przedmiotów przed korozją, a także niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jak działa i gdzie się je stosuje? Sprawdźmy!

Papier antykorozyjny – działanie

Papier antykorozyjny to nic innego jak arkusz papieru nasączony lotnymi inhibitorami korozji. VCI to substancje chemiczne, które stopniowo ulatniając się z powierzchni papieru, wypełniają przestrzeń wewnątrz opakowania i osiadają na powierzchni metalu, tworząc tym samym barierę ochronną.

Papier antykorozyjny działa w dwojaki sposób. Cząsteczki VCI pokrywają powierzchnię metalowych elementów, tworząc tym samym cieniutką, niewidzialną warstwę ochronną. Tej powłoki nie trzeba w żaden sposób usuwać z danego przedmiotu, co oznacza, że tak zabezpieczony element nadaje się do natychmiastowego użytku. Poza tym VCI tworzy nie tylko powierzchniową barierę. Otóż stopniowo uwalniają się z powierzchni papieru, rozchodząc się po wnętrzu opakowania i tworzą tym samym ochronną atmosferę. Dlatego lotne inhibitory korozji stanowią idealne zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Papier antykorozyjny — rodzaje i zalety

Każdy papier antykorozyjny działa tak samo, czyli uwalnia lotne inhibitory korozji do wnętrza opakowania. Oczywiście należy pamiętać, że papier antykorozyjny pełni przede wszystkim funkcję opakowaniową. Dlatego też istnieją różne typy papierów antykorozyjnych, które dostosowane są do różnego rodzaju opakowań, a także potrzeb klientów.

Papier antykorozyjny dostępny jest w formie arkuszy i rolek w dowolnych rozmiarach. Są to tradycyjne papiery, które służą do zawijania przedmiotów oraz przekładki stosowane w opakowaniach zbiorczych.

Na rynku dostępne są również inne papiery antykorozyjne, które mogą pełnić funkcje kompletnego opakowania, już bez stosowania dodatkowych materiałów.

 

Popularne tagi: folia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjnyantykorozjafolia biofolia VCI , papier antykorozyjny , folia antystatyczna ESD , folia biodegradowalna , folia kompostowana

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
folia biodegradowalna

Dojazd: