Natywna aplikacja mobilna a hybrydowa aplikacja mobilna – podstawowe różnice

Jeśli myślisz o stworzeniu aplikacji mobilnej, ważną decyzją jest podjęcie decyzji, czy chcesz mieć aplikację natywną, czy hybrydową. Wybór natywnej lub hybrydowej aplikacji mobilnej jest zawsze utrapieniem dla każdego, kto chce tworzyć swoje aplikacje mobilne.

Z naszego doświadczenia w pracy z tworzeniem aplikacji mobilnych omówiliśmy następujące informacje, które naszym zdaniem będą przydatne w podjęciu decyzji.

Aplikacje natywne są specyficzne dla danej platformy mobilnej przy użyciu narzędzi programistycznych i języka obsługiwanego przez daną. Dzięki aplikacjom natywnym masz pełną kontrolę nad funkcjami, które chcesz zaimplementować w aplikacji. Pod względem ogólnej wydajności, która obejmuje wygląd i styl, korzystanie z funkcji urządzenia itp. Najlepsza jest aplikacja natywna.

Aplikacje hybrydowe umożliwiają osadzanie aplikacji HTML5 w cienkim kontenerze natywnym, łącząc elementy aplikacji natywnych i HTML5. Takie podejście do tworzenia aplikacji mobilnych typu napisz raz, uruchom w dowolnym miejscu – umożliwia tworzenie wieloplatformowych aplikacji mobilnych, które działają na wielu urządzeniach. Podczas gdy programiści mogą tworzyć zaawansowane aplikacje za pomocą platform programistycznych, w chwili pisania tego tekstu pozostały pewne istotne ograniczenia, w szczególności zarządzanie sesjami, bezpieczne przechowywanie w trybie offline i dostęp do natywnych funkcji urządzenia.

Każda opcja ma swoje zalety i wady. Na podstawie wymagań projektu i dopasowania kompetencji platformy możesz podjąć decyzję. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat każdej opcji, które dadzą Ci lepsze pomysły na to, czego można oczekiwać od platform natywnych lub hybrydowych do tworzenia aplikacji mobilnych.

Który typ aplikacji lepszy?

Aplikacja natywna jest zdecydowanie lepsza, jeśli potrzebujesz funkcji urządzenia, takich jak kamera, powiadomienia i gesty itp. Aplikacja natywna jest lepsza, jeśli chcesz, aby Twoja aplikacja działała, gdy nie ma połączenia. Chociaż buforowanie w przeglądarce jest dostępne, ale jest ograniczone. Szybkość: natywny ma lepszą szybkość. Konserwacja: Utrzymanie wielu kodu natywnego jest trudniejsze, bardziej złożone i kosztowne, podczas gdy hybrydowa jest łatwiejsza w zarządzaniu.

Jeśli ważna jest niezależność od platformy, powinieneś wybrać natywną hybrydę. Jeśli chcesz, aby wrażenia użytkownika były spójne z platformą, lepszym rozwiązaniem jest natywny. Nie oznacza to, że aplikacja hybrydowa nie może mieć dobrego interfejsu użytkownika. Ale natywna aplikacja będzie bardziej przypominać rzeczywistą platformę.

 

Popularne tagi: specyfikacja projektu IT , warsztaty projektowe