Inhibitory korozji – cechy folii antykorozyjnej

Metale przed korodowaniem zabezpiecza nowoczesna technologia VCI, czyli lotne inhibitory korozji. Dzięki nim metoda ta stosowana jest w wielu materiałach opakowaniowych, takich jak np. folia czy papier antykorozyjny. W transporcie na szeroką skalę wykorzystywana jest folia zawierająca lotne inhibitory korozji . Zapobiega oraz chroni produkty przed korozją, które są magazynowane bądź transportowane. Jednak to nie jedyna zaleta folii antykorozyjnych.

Inhibitory korozji – główne atuty folii VCI

Folia zawierająca lotne inhibitory korozji służy do prostego i szybkiego pakowania produktów o bardzo zróżnicowanych gabarytach. Transportowane w niech materiały mogą być użyte od razu po rozpakowaniu – nie wymagają czyszczenia. Dzięki foli antykorozyjnej nie ponosi się żadnych kosztów przechowywania innych materiałów ochronnych. Jej wszechstronność ochrony przed korozją elementów stalowych, miedzianych itp. jest największym i najważniejszym atutem. Inhibitory korozji tworzą na powierzchni zabezpieczonego przedmiotu niewidoczną warstwę ochronną. Taki system ochrony jest łatwy i czysty w użyciu, a koszty pakowania i rozpakowywania obniżają się, ponieważ nie potrzeba oddzielnego stanowiska pracy.

Inhibitory korozji – zastosowanie

Folie antykorozyjne są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, które stosują światowi producenci stali, aut, firmy metalurgiczne, a nawet transportowe. Folie te dostarczane są w rolkach, jako worki lub arkusze. Najczęściej używa się ich do zabezpieczenia podczas transportu części samochodowych, silników, maszyn, elektroniki itp. po zapakowaniu przedmiotu w folię VCI ta natychmiastowo zabezpiecza magazynowane czy też transportowane produkty, zapobiegając dostawaniu się wilgoci do wewnątrz. Natomiast z zewnątrz stanowi długoterminową barierę dla niekorzystnych warunków atmosferycznych. Firmy posiadające w swojej ofercie produkty metalowe, maszyny lub urządzenia powinny zagwarantować ich odpowiednie magazynowanie czy transport. Wybór folii antykorozyjnej dla ochrony tych przedmiotów spełni najwyższe wymagania oraz zapewni im nienaruszony stan.

 

 

Popularne tagi: folia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjnypapier antykorozyjnysmar antykorozyjnypapier VCIfolia VCIantykorozja

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitory korozji

Dojazd: